Dotykanie potencjalnego klienta zbyt intensywną reklamą przynosi w rzeczywistości skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast pozyskiwać odbiorców naszych usług i produktów – tracimy ich. Nikt przecież nie lubi nachalności i natręctwa.

W dzisiejszych czasach, ogromnego wyboru dóbr i usług aktywny proces pozyskiwanie klientów stał się wobec tego złożony. Marketingowcy z niewielkim doświadczeniem próbują zdobyć klienta przy pomocy agresywnych, opartych na wolumenie działań.

Takie zachowanie zwiększa koszta ponoszone przez reklamodawcę. Najważniejszym elementem marketingu XXI wieku jest bowiem zbudowanie z klientem pewnej bliskości, więzi. Jeśli Reklamobiorca wyrazi zgodę na komunikację to właśnie jest permission marketing, czyli tzw. marketing za zgodą.

Obecnie jednym z najlepszych narzędzi do budowania więzi z klientami jest newsletter wraz z jego różnymi, ciekawymi odmianami. Za jego pomocą możemy informować o naszej nowej ofercie, promocyjnych cenach, zmianach. Klucz do sukcesu to ODPOWIEDNIE zbudowanie takiego elektronicznego biuletynu i stworzenie grupy korzyści dla których odbiorca, chce go czytać.

Według badań przeprowadzonych przez Nielsen Norman Group na temat czytelnictwa elektronicznych biuletynów newsletter to bardzo potężne narzędzie. Statystyki mówią same za siebie: 57% odbiorców czyta skrótowo wysłany tą drogą tekst, 10% planuje przeczytać go później, natomiast 11% czyta naszą ofertę bardzo dokładnie. Daje to prawie 80% szans na dotarcie z naszym przekazem wprost do targetu.

Mailing trzeba przeprowadzać z wielkim wyczuciem. Nikt nie chce znaleźć się przecież na liście spamerów. Techniki spamowe są prawnie zakazane.

W świecie reklamy stanie się spamerem jest równoznaczne z utratą reputacji. Warren Buffet, znany amerykański inwestor giełdowy i drugi najbogatszy człowiek na świecie powiedział: Możemy sobie pozwolić na utratę pieniędzy – nawet dużych, lecz nie stać nas na utratę reputacji – ani krzty.

Studio72 posiada niezbędne doświadczenie w konstruowaniu skutecznych i dających korzyści e-biuletynów. Doradzimy Ci jak skonstruować ofertę, jak zbudować system bazodanowy. Podpowiemy kiedy i do kogo najlepiej wysyłać konkretną informację.